Menu

חיפוש

כניסת מורשיםדף הבית של ועד רמת אביב הירוקה

header2

עדכון לגביי ההתנגדות להגבהת מעונות הסטודנטים


הוועדה המקומית של העיריה אישרה את הגבהת המעונות – שאמורים היו להגיע לשמונה קומות לכל היותר – עד ל-18 קומות, למרות ההתנגדויות שהוגשו על ידי ועד השכונה ותושבי השכונה ולמרות שהדבר מנוגד לתב"ע העירונית. למרות החריגה הגדולה במספר הקומות – שוב לא חויבו יזמי הפרויקט בחפירת או הקמת חניונים כלשהם לצד המגדלים, כפי שחייב התקן.

מיטל להבי, ראש סיעת מרצ בעריה, הגישה ערר להחלטה זו. הערר נכתב בשיתוף עורך הדין שמייצג את תושבי השכונה. 

יש לציין שזו אינה הפעם הראשונה שמיטל להבי מגישה ערר לטובת השכונה, ובעבר הגישה, יחד עם ראובן לדיאנסקי, ערר נגד השכרת בית קזנצ'י לחב"ד.

הגשת הערר מחייבת דיון מחודש בהתנגדות התושבים – ומכיוון שדיון זה אמור להתקיים בהרכב מלא של מועצת העיר, הוא יתרחש רק לאחר הבחירות המקומיות. מייד לאחר הבחירות נפתח בסדרת מפגשים עם חברי המועצה בניסיון לשכנע אותם שלא לאשר את התוספת הנ"ל ולחייב את היזם לבנות את מקומות החנייה הנדרשים על פי התקן והחוק.

אם בכל זאת התוספת תאושר, נגיש ערר לוועדה המחוזית.

לקריאת הערר לחץ כאן

 הסיבות להתנגדותנו:

1. למרות שמדובר בבניה חדשה הכוללת כ-1,500 יחידות דיור וכן קומת מסחר בגודל של כמחצית מקניון רמת אביב, פטרה העיריה את היזם מההכרח לבנות חניה תת-קרקעית למעונות, כנדרש בתקן. מדוע? לעיריה פתרונים. העדר מקומות החניה המסיבי הזה יגביר, באופן טבעי, את מצוקת החניה בשכונה, שגם כך סובלת ממנה לא מעט.

בנוסף, גם הסטודנטים עצמם נפגעים מההקלה, שכן לא יהיה להם היכן לחנות את רכביהם, והם ייאלצו להחנותם ברחובות השכונה המרוחקים יותר ולא בצמוד למעונות.

2. ניתן להקים כמות מעונות גדולה יותר ולהוסיף עוד מיטות – כפי שרוצה האוניברסיטה – גם מבלי לבנות כל כך לגובה. התוכנית המקורית הייתה להקים יותר בניינים בגובה 8 קומות ועם חנייה תת קרקעית. בפועל נבנו פחות בניינים בגובה 11 קומות, ועכשיו מבקשים היזמים להגביהם ל- 18 קומות (כולל קומות מסחר וגג) וכל זאת ללא חנייה בכלל! המרוויחים ממהלך זה הם יזם הנדל"ן, האוניברסיטה והעיריה.

3. שיטת הסלמי: כפי שעולה מהדברים, פועלים היזמים והאוניברסיטה בשיטה זו. לאחר שאושרו להם 8 קומות הם ביקשו להגביה ל-11, וכעת הם מבקשים 18. הקמת מגדלים אלה, באם תאושר, עלולה להוות תקדים מסוכן להקמתם של מגדלים נוספים בתוך השכונה, כפי שאירע בלא מעט שכונות תל אביביות אחרות (לאחר שנפרץ מחסום הגובה פעם אחת, אושרו אינספור מגדלים נוספים). למעשה, רון חולדאי כבר הצהיר, בקשר לשכונה, ש"נגמר עידן הכפר בשכונה" (וזאת בסתירה גמורה, אגב, לסיסמת הבחירות שלו – "קיבוץ בעיר").

 4. הבניה לגובה על קו רכס שיח' מונס – הגבוה ביותר בתל אביב – מהווה פגיעה נופית בניגוד להנחיה ברורה של התוכנית הראשית (תב"ע), ללא דיון במדיניות חלופית וללא הצגת  אלטרנטיבה לבנייה לגובה. הגובה האבסולוטי של ההגבהה המבוקשת מגיע ל 90-96 מטר שנראים למתבונן כ-30 קומות.

תושבי רמת אביב הירוקה אמרו הערב, עד כאן!

kenes herum

כ-450 מתושבי רמת אביב הירוקה התכנסו במוצאי שבת, 31.8 לכנס חירום כדי לשמוע פרטים על הכוונה של יזמי "מעונות ברושים" להגיע למפלצות בנות 18 קומות מגורים ומסחר, במקום 8 קומות שמתירה תוכנית בניין עיר, 1,500 יחידות דיור בלי תוספת של מקום חניה אחד (!) או התחשבות כלשהי בתשתיות התנועה. דובר על תיאום צעדים משפטיים וצעדי מחאה.

בכנס הוצגה "שיטת הסלאמי" שבאמצעותה מקבל היזם – קבוצת אריסון – עוד ועוד "הקלות" על חשבון התושבים. יו"ר ועד השכונה עו"ד איתן עקיבא הציג את השלכות הפרויקט על השכונה, האדריכל דן פרייס הציג את התוכניות השונות ואת חוסר ההיגיון בתוכנית שמבקש היזם, ועו"ד עופר שטריקר הציג את המצב המשפטי והאפשרויות העומדות בפנינו, רגע לפני שהשכונה תירמס תחת חומה מבוצרת בגובה 18 קומות.

התושבים נדהמו לשמוע כיצד חברי הוועדה המקומית – למעט דורון ספיר, שהתנגד לתוכנית – אישרו אותה, בגדו בבוחריהם תושבי תל אביב והעדיפו את צרכיהם של בעלי אינטרסים. האם יש לזה קשר לחזון של חולדאי, שרוצה פינוי-בינוי, מחיקה של שכונה ותיקה ומקסימה והקמת מגדלי טייקונים רבי-ארנונה בכל פינה? ויותר חשוב: האם זה הפרויקט שיכשיר בהמשך עוד ועוד מפלצות בשכונה?

התושבים החליטו על מאבק לעצירת הטירוף שעלול להוביל להרס איכות החיים בשכונה, במישור המשפטי והציבורי. מאות הוסיפו את פרטיהם לרשימת הדיוור של ועד הפעולה, כדי להתעדכן בפעולות, ותרומות רבות נאספו למימון המאבק המשפטי.

הירשמו לתפוצת הדיוור שלנו ושלחו תרומה למימון המאבק המשפטי, לכתובת: ועד רמת אביב הירוקה, רח' רדינג 51 תל אביב. אפשר גם להשאיר תרומה במעטפה סגורה בקפה זהורית, או בחנות "יאיר שירותים" שבמרכז. נא לציין שם וכתובת, כדי שנוכל לשלוח קבלה.

מגדלומניה

מפרי יצירתו של צביקה זליקוביץ. אמן תושב השכונה.

migdaloman

כינוס חירום של תושבי רמת אביב במוצאי שבת

כינוס חירום של תושבי רמת אביב - מוצאי שבת, 18:00, במגרש הכדורסל של המתנ"ס בחיים לבנון

הוועדה המקומית אישרה באחרונה מכת מוות על אופי החיים ברמת אביב הירוקה.

תוך התעלמות בוטה מהתושבים, קיבל היזם היתר להגביה את מגדלי המעונות החדשים הנבנים מעל השכונה ל-18 קומות, במקום 8 שמתירה תוכנית בניין עיר.

kinus herum image

1. זה תקדים מסוכן מאוד: אם יאושר, יצוצו בהמשך עוד ועוד מגדלים ש"יישרו קו" עם מפלצת המעונות, בכל רחבי רמת אביב הירוקה. בכך יוגשם חזונו של חולדאי לשכונה שלנו, כפי שפרש באחרונה בפני נציגי התושבים: "נגמר עידן ה'מושב בתוך עיר'. כאן יהיו מגדלים."

2. הבנייה נעשתה בלי שינוי בתשתיות התנועה, וכך תהפוך הנסיעה בשכונה, בעיקר הכניסה והיציאה מאיילון, לפקק אחד גדול.

3. מצוקת החניה תהפוך לבלתי אפשריתהמעונות נבנו ללא מקום חניה אחד – שערורייה בפני עצמה – ולאחר פתיחת מרכז המסחר והבילוי בקומת הקרקע שלהם, יורגש העדר החניה היטב עד דרך נמיר.

מה אנחנו יכולים לעשות?

הצוות המשפטי שלנו נערך להגשת ערר. אם לא נפעל מיד, ישתנה לבלי הכר אופי החיים בשכונה.

במוצאי שבת, 31 באוגוסט, בשש בערב, נתכנס כל תושבי השכונה במגרש הכדורסל של המתנ"ס ברחוב חיים לבנון, לראות מצגת על תוכנית הבינוי המפלצתית, ולדון באפשרויות המשפטיות שלנו לעצור אותה רגע לפני שרמת אביב הירוקה תיראה כמו "הולילנד".

זה הקרב על הבית שלנו. נוכחותכם דרושה!

 

סיכום המפגש הציבורי ברמת אביב

להלן קישור לסיכום המפגש הציבורי שנערך ב- 8.5.2013 לפתיחת הליך שיתוף הציבור בעריכת מסמך מדיניות התחדשות שכונת רמת אביב (רמת אביב א וחלק משכונת רמת אביב ב).

סיכום המפגש הציבורי

 

זקוקים לתרומתכם

wallet openכל פעילותנו היא בהתנדבות אך קיום פעילות קהילתית ופעולות לטובת הקהילה כרוכות בהוצאות.

מעונינים לתרום

רוצים לקבל עדכונים?

newsאפשר להיכנס לרשימות הדיוור שלנו. (הרשמה לרשימת דיוור איננה הצטרפות לחברות בעמותה).

לרשימות הדיוור

להיות חברים בעמותה?

community help tinyאם איכות החיים בשכונה חשובה לכם - הצטרפו אלנו. כוחה של העמותה להשפיע תלויה במספר חבריה.

להצטרפות

רוצים לכתוב לנו?

compose email48התקשורת איתכם חשובה לנו, העמותה, וכן גם לועדי השכונות. שתפו אותנו במה שבראש שלכם.

כתבו לנו

חזרה לראש הדף